Ano čtete to správně, skutečně jsem v názvu článku použila expresivní výraz pro exkrement. Terapie exkrementem zní totiž strašně 🙂 Název terapie vymyslela sousedka. A souhlasím, že není nad to nazývat věci pravými jmény.

Tušíte správně, napínám vás schválně… hm verš nebyl záměr. V jednom z mých minulých článků jste mohli číst o tom jak mi došly baterky. Můj psychoterapeut mi několikrát doporučil fyzickou aktivitu. Ono se to lehko řekne. Ale přinuťte se k běhání, když venku je hnusně, vám je hnusně… Fitko a domluvený trenér nějakou dobu fungoval, ale tak nějak jsem z toho prostě vyřízená… hlavně psychicky… nějak nejsem fitkový typ…. I když už mám relativně pravidelný trénink víc jak půl roku a rozhodně to má nějaké výsledky.

Souhra okolností a zákon přitažlivosti zařídily, že se mi naskytla příležitost přemístit mého koně do stáje, kde je výborné zázemí ve formě krásné jízdárny (konečně) a hlavně je možnost si ustájení odpracovat. A to se mi právě v mojí situaci, kdy času mám dost, peněz málo a kreativitu skoro žádnou, výborně hodí. Takže jsem po té příležitosti téměř bez přemýšlení chňapla a od tohoto týdne je ze mě stájník. To je takový poetičtější výraz pro krmiče a kydače hnoje.

Vstávám tak abych mezi půl sedmou a půl osmou byla ve stáji (vida nakonec to jde), tam nachodím kilometry mezi šesti boxama a výběhem a jednostranně posiluju záda a ruce při oné terapii. Nevěřili byste, jak může být takový konečný produkt trávení například inspirativní a fantazii probouzející a to především, když ho objevujete na těch zdánlivě nejvíce čistých místech. Koně se mnou hrají jakousi schovávací hru a skýbaly, jak se oficiálně koňské bobky nazývají, zahrabávají 🙂 Když takhle člověk dvě hodiny tupě hledá, třídí, přehazuje a vyváží slámu a hnůj, krásně si vyčistí hlavu, zatímco tedy všechno ostatní právě naopak. Asociace na terapii – aromaterapie…. 😀

Čištění hlavy probíhá dokonce, i když u toho dumám nad vážnými tématy. Anebo nad článkem o terapiích… potřebuju meditační terapii? Ale hovno… potřebuju posilovnu? Ale však-víte-co. Potřebuju zjistit, že ještě nemám zas tolik problémů? Stačí se zabořit po kolena do hnoje. Potřebuju zjistit, že nabít si hubu se mi ještě pořádně nepovedlo? Stačí uklouznout při vyvážení plných koleček na vlečku. Poučných a inspirujících situací nepočítaně 😀

A nejlepší na tom je, že za tuhle terapii neplatím, ale naopak ještě dostávám zaplaceno… sice si svého času obvykle vážím trochu víc, ale pokud mi to nahradí posilovnu, zaplatí Karlíkovi pobyt a navíc mě to léčí, už se to sakra vyplatí. A jak řekl můj psycholog kůň nebo pes je nejlepší člověk, takže pobyt mezi nimi taky super. Karlík nevěřícně kouká, že mě vidí každý den.

Tak tedy šit se mnou.