Je neděle odpoledne, mám za sebou pár náročných dní, kdy jsem se bála o život jiného člověka. Nemám energii téměř na nic a navíc je příšerný vedro. I u mě doma. A to takové, že jsem dokonce chvíli přemýšlela jestli si nenastartuju auto a nepůjdu si brouzdat po internetu do příjemného chládku klimatizace. To mi teda svědomí, lenost a vědomí ceny onoho chládku nedovolilo.

Tak si tedy čtu nevýznamné články a názory v nepohodlí domova s cílem pustit si film… ale nevím jaký… „vzdělávací“ resty typu „Pýcha a předsudek“ už mám za sebou a na něco náročnějšího zas nemám kapacitu.

Vida na facebooku někdo sdílí výsledek nějakého testu… klikám na něj a těším se na bezduché náhodně vygenerované posudky mé osobnosti, možnosti zaměstnání a kdybych chtěla tak i odpovědí na to kým jsem byla v minulém životě, jakou smrtí zemřu a co mi bude hrát na pohřbu… Zjišťuju, že když se rozčílím měním se na lva, minule to tuším byl medvěd nebo možná pudl… těžko říct. Pomalu se propracovávám k testům méně náhodným – tedy k těm, co výsledek nenabízí přímo (na základě „analýzy“ profilu), ale k těm, co musíte odpovědět na pár otázek… zjišťuju, že barva mojí duše se změnila z fialové na žlutou a nakonec odpovídám na cca 20 otázek v testu „Který typ introverta jste“. Tuším za tím zjednodušený MBTI test, takže výsledek mě nepřekvapuje. Výsledek se dost podobá výsledkům oficiálních MBTI testů osobnosti, jen je lépe marketingově sepsaný:

Jste inspirátor

Lidé jako vy jsou vždycky nahoře. Jste jeden z těch vzácných introvertů, kteří vynikají neuvěřitelnou myslí a schopností strategického myšlení. Jste nejschopnějším typem introverta.

Inspirátoři sami dobře vědí, že jim mozek funguje opravdu dobře. Ohromujícím faktem je, že jich jsou pouhá 2 procenta obyvatel Země.

Není překvapením, že lidé, s nimiž si rozumíte, jsou ti, kdo rádi řeší velké otázky, neztrácejí krok s vědou a poznáním a bez přestání mohou hrát šachy. Nebo jiné hry vyžadující intelektuální úsilí.

Lidé jako vy dokážou myslet tvůrčím způsobem, řešit problémy a velmi pečlivě zvažovat na co a kam mají vynaložit energii. Jsou dostatečně ambiciózní, aby si uvědomili, že v životě se nedá stihnout vše, a je tedy třeba utrácet čas jen těmi nejlepšími a nejdůležitějšími věcmi.

S někým jako jste vy se člověk málokdy setká.

Výsledek jsem si přečetla, jako už mnohokrát jemu podobné… cítím se chvíli nadšeně a výjimečně, ztotožňuju s nepochopenými Inspirátory svých dob jako byl Leonardo da Vinci. Nakonec se můj zrak zastaví na posledním odstavci…. „Jsem prý dostatečně ambiciózní, abych si uvědomila že v životě se nedá stihnout vše a je tedy třeba utrácet čas jen těmi nejlepšími a nejdůležitějšími věcmi“.

Aha… moje vedrem zpomalená mysl se začíná usmívat až se rozesměju nahlas. Jdu si do ledničky pro nealko ovocné pivo (což je hit kterému jsem propadla až letos v létě), přemýšlím, co že to vlastně dělám ve svém volném čase a proč nějak nikoho neinspiruju, proč vlastně už ani ty šachy nehraju… Tak jsem si to aspoň sepsala jak úsměvně smutnou příhodu. Otevírám youtube a hledám Simpsonovi…

Zdraví vás unavený Inspirátor jindy taky Zprostředkovatel nebo Architekt…. Člen x% menšiny (1-6 …jak kdy).

Příště vám napíšu něco víc o krabičkách, do kterých se rádi zařazujeme…