Musím konečně napsat o tom, komu vděčím za to, že tento web skutečně vznikl. Je to moje drahá koučka, která aniž by to věděla, odstartovala neskutečný vír proměn mého života. Ale začnu trochu od začátku.

Jednoho dne někdy na podzim 2014 mi bylo mizerně. Život se vůbec neubíral směrem, kterým jsem chtěla a to v žádné oblasti. V hlavě jsem zároveň měla spoustu nápadů a vůbec jsem nevěděla, do kterého se pustit nebo aspoň jaké jim dát pořadí, které nápady prozatím odsunout do pozadí jako příliš šílené (tedy pro danou chvíli a stav), a které naopak jsou dobré a snadno realizovatelné. Zkrátka depka a totální chaos, tak by se dalo nazvat to odpoledne a večer. V té době už jsem nějakou dobu běhala, a byla jsem na živé stravě, ale nějak to nestačilo.

Když jsem stále dokola přemýšlela nad neřešitelností vztahu, bydlení, práce, podnikání, koně, psů, času… tak mě z ničeho nic v mysli vytanulo slovo koučing. Netuším, kde se tam vzalo, zřejmě podvědomí šťouchlo dostatečně silně do mého vědomí a to usoudilo, že to vypadá jako docela dobrý nápad. V podvědomí se to slovíčko a představa usadila z nějakého filmu. Mám v mysli obraz, kdy nějakého mocného politika/podnikatele doprovází jeho kouč a stále mu dává v klíčových situacích ty správné otázky. A to taky byla moje představa koučingu. Tedy vést mě abych se uměla vést sama.

Jakmile se dostanu do hluboké deprese, často to přetavím v náladu velmi bojovnou a to se stalo i toho večera a tak jsem „bojovně“ zadala do googlu heslo „koučing Brno“… hned na první stránce mě zaujala jedna stránka, kterou jsem podrobněji prozkoumala. Vypadalo to, že bychom si s koučkou mohli sednout. Tak jsem nelenila a napsala email. Tehdy jsem ještě neuměla tak živě komunikovat se světem naprosto bez zábran jako teď. Tak ve mně byla malá dušička, jestli to, co dělám, vůbec dělat můžu. A než jsem email odeslala, nejmíň desetkrát jsem si ho přečetla a párkrát úplně zavrhla jeho odeslání… Hloupé, že? Naštěstí jsem měla onu bojovnou náladu a tak nakonec zvítězilo odhodlání odrazit se ode dna. Ale to tak často máme, když jsme vnitřně něčím svázaní… že váháme udělat ty nejsprávnější kroky…

Odpověď na můj noční email přišla hned ráno a domluvili jsme se na první seznamovací schůzce. Myslím, že panovalo oboustranné nadšení a hned jsme si domluvili další tentokrát už koučovací schůzku. Bylo to super, srovnala jsem si přesně to, co jsem potřebovala a nastavila svému životu nějaký směr. A přesto, že jsem do té doby už nějaké změny udělala, tak tohle bylo mnohem víc, nastartovalo to mnou řízenou proměnu. A hlavně, i když kouč vám neříká, co máte dělat – to si všechno rozhodujete sami, tak je moc príma, že tam prostě je. Je to takový bezva nezávislý a přitom opěrný bod.

A tak na našem třetím nebo čtvrtém setkání jsem vyslovila, že mám nápad na web. Jsem moc ráda, že moje milá koučka porušila pár pravidel koučování a změnila se na chvíli na mentora. Dala mi velmi praktické rady a společně jsme nastavili termíny, do kdy bude webík na světě. Termíny jsem po takovém povzbuzení vlastně vůbec nepotřebovala a pustila se do práce prakticky ihned. A tak se kolem vánoc 2014 zrodil tento můj web, který mi mění život… tedy vlastně, který mě provází životními cestami… život si měním sama 😉

Tímto tedy velmi děkuji mojí milé koučce za koučování i mentorování. Těším se na další setkání, jakmile vymyslím téma, které budu potřebovat pořešit.

Až po pár koučovacích hodinách jsem se odhodlala jít k psychoterapeutovi. Rozdíl mezi koučováním a psychoterapií je velmi jednoduchý, s koučem řešíte teď a budoucnost, s psychoterapeutem řešíte minulost a dopad na teď. Obojí je potřeba a je to provázané. Ale k minulosti se prostě hodí analytický přístup terapie a uspořádání svých prožitků tak, aby vás teď a v budoucnu ovlivňovali jen a jen dobře, zatímco koučing je proaktivní vize budoucnosti s plánem jak jí dosáhnout. V obojím jste hlavním aktérem vy sami. Sami analyzujete a docházíte k poznání a sami si říkáte, co vlastně chcete a jakými kroky toho dosáhnete.

Tedy ještě jednou Děkuji!

Pokud chcete můžete se podívat na stránky mé koučky Miluše Juroškové